NIEDZIELA  19.03.2023 r.

 Słowo Boże budzi nas ze snu niewiary i rodzi wiarę w Jezusa Chrystusa, jedynego zbawiciela świata. On jest światłością świata, kto idzie za Nim, ma światło życia i ujrzy Królestwo Boże. Cały świat leży w ciemności i mocy złego ducha. Jezus przyszedł na świat, aby dać świadectwo prawdzie, kto jest z prawdy, słucha Jego głosu i żyje Jego nauką. Byliśmy ciemnością, lecz teraz jesteśmy światłością w Panu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o g. 15.00.
  2. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę od g. 17.00.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  4. Zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej: w czwartek o g. 17.00 – droga krzyżowa dla dzieci, w piątek o g. 16.30 – dla dorosłych. Wypominki za zmarłych, których pragniemy polecić Bogu w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o g. 17.00.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii w czwartek o g. 16.15.
  7. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. w tym dniu będą o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Na mszę o g. 9.00 zapraszam wszystkich, którzy przyjęli Szkaplerz NMP z Góry Karmel.
  8. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zebrana ofiara na pomoc w leczeniu Magdaleny Kaziuk.

Myśl tygodnia:

Niegdyś byliście ciemnością, lecz teraz jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości. Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda. Badajcie, co jest miłe Panu. I nie miejcie udziału w bezowocnych uczynkach ciemności, a raczej piętnując je, nawracajcie tamtych. (Ef 5, 8-11)