NIEDZIELA  5.01.2019r.

Bóg widzi w nas piękno, przeznaczone dla każdego już przed założeniem światana które my często pozostajemy ślepi. On ogarnia nas blaskiem swojej prawdy (por. kolekta), abyśmy w tym świetle dostrzegli nadzieję naszego powołania. Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości, do bycia nieskalanymi przed obliczem Boga. W odpowiedzi na nasz lęk przed własną ciemnością i niemocą Jezus Słowo Ojca przypomina, że żadna ciemność Go nie ogarnie, a my z Jego pełni otrzymujemy łaskę, po łasce, moc dziecięctwa Bożego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W poniedziałek przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. W modlitwie pamiętamy o naszym biskupie Romanie, który obchodzi szóstą rocznicę święceń biskupich.
  2. Zapraszam w poniedziałek o g. 15.00 na przedstawienie jasełek w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  4. Odwiedziny Duszpasterskie w naszej parafii potrwają do piątku 10 stycznia. Jeżeli ktoś nie może przyjąć księdza „po kolędzie” w wyznaczonym terminie, może umówić odwiedziny w dogodnym terminie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotce i na stronie parafialnej w zakładce aktualności.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  6. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na naszą parafię. Jutrzejsza kolekta przeznaczona jest na cele misyjne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Alojzego Malcherczyka z parafii św. Antoniego i św. o. Pio w Miropolu na Ukrainie. Będzie głosił słowo Boże, a po mszy będzie zbierał ofiary na pomoc w budowie kościoła w tamtejszej parafii.