NIEDZIELA  13.10.2019r.

 Syryjczyk Naaman i dziesięciu trędowatych na pograniczu Samarii i Galilei, wszyscy oni zostali uwolnieni od swojej choroby, która czyniła ich nieczystymi w oczach ludzi. Trąd, którym byli zarażeni, dotknął nie tylko ich ciał, lecz także dusz. Człowiek jest całością, dlatego współcierpi w nim wszystko. Trąd duszy to grzech niewiary w to, że Bóg kocha, że może oczyścić. To przekonanie, że moje grzechy nie zostaną zapomniane. To danie wiary podszeptom złego, który zapewnia: Niechybnie umrzesz z powodu swej nieczystości. Jezus mówi co innego: "Twoja wiara cię ocaliła". Uwierz, zaufaj, powierz się, aby wzrosło w tobie przekonanie, że jestem Bogiem, który nie zachowuje pamięci o grzechach i dochowuje wierności.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzimy dzisiaj w kościele polskim XIX Dzień Papieski pod hasłem Wstańcie, chodźmy!
  2. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo różańcowe o g. 15.00.
  3. W tygodniu nabożeństwa będą odprawiane o g. 17.30, z wyjątkiem wtorku – o g. 7.30 i czwartku – o g. 17.00. Dzieci zapraszam na różaniec i mszę świętą w czwartek.
  4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 17.00.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności z nabożeństwem różańcowym.
  6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień w który w szczególny sposób oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem różańcowym.
  7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek. Spotkanie rozpoczynamy różańcem i mszą św. o g. 17.30.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na naszą parafię. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, a przed kościołem będzie zebrana ofiara na Fundusz Stypendialny Działa Nowego Tysiąclecia.

Myśl tygodnia:

"Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła". (Łk 17,19)