NIEDZIELA  16.09.2018r.


  Jakże trudno jest przyjąć Chrystusowe wezwanie do codziennego niesienia krzyża. Boimy się, że to ponad nasze siły, nie potrafimy zaufać i uwierzyć, że Pan nie pozostawia nas samym sobie. A przecież On nigdy nie prosi nas o coś, czego nie jesteśmy w stanie zrobić. Zaufajmy Bogu, naszemu Stwórcy, który naprawdę pragnie naszego dobra i szczęścia. On zna nas najlepiej i wie, do czego jesteśmy zdolni. Nigdy nie zostawia nas samych, lecz przez krzyż prowadzi nas do pełni życia.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


⦁    Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 17.00.
⦁    Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
⦁    W sobotę 22 września odbędzie się tradycyjna pielgrzymka rodzin naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd na pielgrzymkę organizowany jest przez parafię w Zebrzydowicach. Chętni mogą się zapisać w parafii w Zebrzydowicach. Rozpoczęcie uroczystości drogą krzyżową o g. 10.00. (Bliższe informacje w zakładce aktualności)
⦁    Przed kościołem będzie zebrana ofiara na nasze diecezjalne radio Anioł Beskidów.

 Myśl tygodnia:
Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je". (Mk 8, 34-35)