NIEDZIELA  1.08.2021 r.

 Nauczyliśmy się Chrystusa i nie postępujemy już tak, jak poganie z ich próżnym myśleniem. Zostaliśmy pouczeni, że trzeba porzucić starego człowieka z jego poprzednim postępowaniem, odnawiając się w myśleniu i przyoblekając nowego człowieka, stworzonego według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynający się miesiąc sierpień przeżywamy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam o podejmowanie wysiłku abstynencji i dzieł pokutnych w intencji zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa i prośby o trzeźwość naszego narodu.
 2. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem codziennie pół godziny przed mszą św. i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo w intencji powołań po mszy św.
 6. W I piątek miesiąca zapraszam na nabożeństwo do NSPJ o g. 16.30.
 7. W I sobotę zapraszam na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy wieczornej. Róże Różańcowe zapraszam na mszę św. w ich intencji o g. 7.00. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Duszpasterskie odwiedziny chorych w sobotę od g. 8.30. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 9. W piątek, mszą św. o g. 8.00 w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę.
 10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na naszą parafię. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zebrana ofiara na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy.

OGŁOSZENIE ZUS:

 Zakład Ubezpieczeń Społecznych, informuje że od 1 lipca br. można składać wnioski o świadczenie Dobry Start 300+ dla ucznia. Wniosek można złożyć tylko drogą elektroniczną:

 • na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
 • przez bankowość elektroniczną,
 • za pośrednictwem portalu Empatia.

Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Wnioski będzie rozpatrywał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku problemów w założeniu profilu na PUE, bądź wypełnieniu wniosku, zachęcamy do kontaktu z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej informacji na stronie internetowej www.zus.pl.

Ważne:

11 sierpnia br. w godz. 9.00–12.00 w Urzędzie Gminy w Zebrzydowicach, będą dyżurować pracownicy ZUS. Będą pomagać w założeniu profilu PUE ZUS oraz w złożeniu wniosku o świadczenie 300+.