NIEDZIELA  11.11.2018r.

W niedzielę 18 listopada będziemy obchodzić naszą parafialną Uroczystość Odpustową ku czci św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o g. 8.00 i 11.00 – suma odpustowa. Sumie odpustowej będzie przewodniczył o. Paweł Gomulak OMI z Kędzierzyna Koźla, który także wygłosi Słowo Boże. Prośmy Boga przez wstawiennictwo naszego patrona, św. Jozafata, by Bóg ubogacał nas swoją łaską i błogosławieństwem w życiu parafialnym, rodzinnym i osobistym, abyśmy mogli tworzyć prawdziwą wspólnotę Kościoła według zamysłu Bożego. Wypraszajmy Dary Ducha Świętego, aby każdy z nas, według danej mu łaski, przyczyniał się do ubogacenia i wzrostu naszej wspólnoty parafialnej. Przeżyjmy to nasze parafialne święto w duchu jedności i radości. Przygotujmy się do niego duchowo przez spowiedź i modlitwę.

Zapraszam wszystkich Parafian i miłych Gości do wspólnego dziękczynienia i uwielbienia Boga na sumę odpustową o g. 11.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe: naszej Szkoły, Braci Strażackiej i Kolejarskiej, Górniczej i Pszczelarskiej. Serdecznie zapraszam nasze Koło Gospodyń Wiejskich.

Naszą parafialne świętowanie zakończymy w tym dniu uroczystymi nieszporami o g. 15.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzimy dzisiaj Święto Niepodległości. W naszej modlitwie dziękujmy Bogu za nasz ojczysty dom, za jego niepodległość i prośmy, by panował w niej pokój i zgoda.
 2. W poniedziałek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, bp i męcz., patrona naszej parafii. W tym dniu przeżywać będziemy całodzienną adorację Pana Jezusa. Rozpocznie się ona mszą św. o godzinie 9.00, a zakończy mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszam na chwilę modlitewnego czuwania przed Jezusem Eucharystycznym. Porządek czuwania:
 • 10.00 – Róże Różańcowe
 • 11.30 – ul. Dębowa i ulice przyległe
 • 12.30 – ul. Mickiewicza i ulice przyległe
 • 13.30 – ul. Asnyka i ulice przyległe
 • 14.30 – ul. Szkolna i ulice przyległe
 • 15.30 – ul. Polna
 • 16.30 – młodzież
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
 2. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszam w środę i piątek od g. 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień w który w szczególny sposób oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 17.30.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszam na spotkanie w czwartek o g. 17.45.
 5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszam na adorację Najświętszego sakramentu w poniedziałek o g. 16.30.
 6. Intencje na rok przyszły będą przyjmowane od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem wtorku) od g. 8.00 – 9.00 i godzinę przed mszą wieczorną.