NIEDZIELA  18.02.2018r.

 Jezus udając się na pustynię, by odbyć czterdziestodniowy post, prowadzony był przez Ducha Świętego. Mógł się oprzeć każdej pokusie szatańskiej, bo miał poczucie synowskiej więzi z Ojcem, której nie zdołał naruszyć zły duch. Nasza wielkopostna pokuta swoje motywy znajduje w wierze i w miłości do Boga. Nie może być pustym gestem ani czynnością niewolniczą, wymuszoną zewnętrznymi okolicznościami, choćby nawet świętymi. Przez chrzest, który nas wybawił z potopu grzechu, staliśmy się przybranymi dziećmi Boga, kierowanymi przez Ducha Bożego, i dlatego autentyczne chrześcijańskie nawrócenie dokonuje się w wolności i radości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo gorzkich żali o g. 15.00. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Tomasz Niedziela, wikariusz parafii w Kończycach Małych.
  2. Zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej: w czwartek po mszy św. – droga krzyżowa dla dzieci, w piątek po mszy św. – dla dorosłych.
  3. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o g. 17.00.
  6. Dzieci przygotowujące się do I komunii zapraszam na spotkanie w czwartek o g. 16.15.
  7. Rodziny dzieci przygotowujących się do I komunii zapraszam na mszę św. w ich intencji w sobotę o g. 15.00.
  8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 25 – 28 lutego. Poprowadzi je o. Robert Skup OMI. Módlmy się o łaskę godnego przeżycia czasu rekolekcji. (plan rekolekcji w zakładce aktualności)

 Myśl tygodnia:

Chrystus raz jeden umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia przez Ducha. (1 P 3,18)