NIEDZIELA  15.10.2017 r.

 Słowo Boże, które dziś usłyszymy, porównuje bliskie obcowanie człowieka z Bogiem do wybornej uczty. To sam Bóg ją dla nas przyrządza, zastawia stół, zaprasza. Jeśli lubimy biesiadować z przyjaciółmi, możemy domyślić się, jak wielką radością będzie to ucztowanie z Bogiem. Dziś, w dniu Pańskim, Jezus gromadzi nas wokół swojego stołu, by dać nam przedsmak wspólnego przebywania z Nim w niebie. Módlmy się, abyśmy nigdy nie wzgardzili ucztą Godów Baranka i aby grzech nie zamknął nam drogi do uczestnictwa w niej.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo różańcowe o g. 15.00.
  2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą odprawiane w tygodniu o g. 17.00, z wyjątkiem wtorku – po mszy porannej i czwartku – po mszy szkolnej.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności z różańcem.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień w który w szczególny sposób oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w łączności z nabożeństwem różańcowym.
  5. Spotkanie młodzieży kl. III gimnazjalnych, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie w poniedziałek. Spotkanie rozpoczynamy nabożeństwem różańcowym i mszą św. o g. 17.00.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o g. 16.00.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na cele misyjne.
  8. W środę przypada święto św. Łukasza, patrona pracowników Służby Zdrowia. W tym dniu, na godz. 18.00, do budynku kurii zapraszamy wszystkich lekarzy, farmaceutów, pielęgniarki, ratowników medycznych i wolontariuszy na spotkanie pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera.

Myśl tygodnia:

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. (Flp 4,13)