NIEDZIELA  17.01.2021r.

 Bóg powołał nas do świętości przez Ducha, który uświęca. Ciało jest dla Pana. Ciało jest świątynią Ducha Świętego. Bóg, który wskrzesił Pana, tą samą mocą wskrzesi nasze ciała w dniu ostatecznym. Wielką ceną zostaliśmy nabyci - drogocenną krwią Chrystusa, abyśmy również w ciele naszym chwalili i wysławiali Boga.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W dniach 18-25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  3. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
  4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele charytatywne (jałmużna postna).
  5. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140  lat trzęsienie ziemi. Jego  epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy  kraju –Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W tej nadzwyczajnej sytuacji, odwołując się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, niedziela 24 stycznia 2021r. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy świętej we wszystkich parafiach diecezji będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę na ten cel.
  6. W tym tygodniu zapraszam na msze św. w intencji rodzin, by wyprosić błogosławieństwo dla naszych domów na rozpoczęty już rok 2021, mieszkańców ulic:
  • 01. – ul. Polna,
  • 01. – ul. Piaskowa, Górna, Leśna, Gajowa, Łąkowa, Adameckiego i Krzywa.

Msze będą sprawowane o g. 18.00. Na mszę przynieśmy ze sobą wodę, która będzie poświęcona po mszy św.

Myśl tygodnia:

Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest przybytkiem Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele! (1 Kor 6,19-20)