NIEDZIELA  2.06.2024 r.

 Do wolności wyswobodził nas Chrystus! Nie jesteśmy już w niewoli prawa, ale jesteśmy pod łaską, poddani prawu miłości w Chrystusie Jezusie. Miłość Boża wypełnia nasze serca, dlatego miłujemy się wzajemnie miłością braterską, która jest wypełnieniem prawa. Prawda Ewangelii wyzwoliła nas i uczyniła prawdziwie wolnymi w Duchu Pańskim, teraz zatem miłością Chrystusową ożywieni, służymy sobie wzajemnie i miłujemy jeden drugiego, tak jak On nas umiłował.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec szczególnie poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Popołudniu zapraszam na nabożeństwa czerwcowe o g. 15.00 W tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą w środy i piątki o g. 16.30, w pozostałe dni tygodnia po mszy św.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i w piątek od g. 16.00.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  5. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo w intencji powołań w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
  6. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą sprawowane w tym dniu o g. 9.00 i 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.
  7. W Skoczowie trwa pielgrzymka naszej diecezji ku czci św. Jana Sarkandra, patrona naszej diecezji.
  8. Kolekta dzisiejsza niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię.

 Myśl tygodnia: 

Zewsząd cierpienia znosimy, lecz nie poddajemy się zwątpieniu; żyjemy w niedostatku, lecz nie rozpaczamy; znosimy prześladowania, lecz nie czujemy się osamotnieni, obalają nas na ziemię, lecz nie giniemy. Nosimy nieustannie w ciele naszym konanie Jezusa, aby życie Jezusa objawiało się w naszym ciele. Ciągle bowiem my, którzy żyjemy, jesteśmy wydawani na śmierć z powodu Jezusa, aby życie Jezusa objawiało się w naszym śmiertelnym ciele. (2 Kor 4, 8-11)