NIEDZIELA  19.11.2023 r.

 Dzień Pański przyjdzie niespodzianie jak złodziej w nocy, ale synowie dnia i światłości są świadomi, że tak będzie i ów dzień nie zaskoczy ich jak złodziej. Tylko ci, którzy należą do ciemności i nocy, zostaną zaskoczeni i ten dzień przypadnie na nich znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. Mamy czuwać i modlić się w każdym czasie, abyśmy mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić i stanąć przed Synem Człowieczym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W naszej parafii gościmy dzisiaj kleryków z naszego Seminarium Duchownego.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek o g. 17.00.
  5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o g. 16.30.
  6. W niedzielę, z okazji wspomnienia świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, zapraszam naszych Kolejarzy wraz z rodzinami na Mszę Św. w ich intencji o g. 12.00. Na tą mszę św. zapraszam także rodziny dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszach św. odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W następną niedzielę, 3 grudnia, rozpoczynamy okres adwentu.
  8. W przyszłą niedzielę w diecezjach odbywa się Światowy Dzień Młodzieży. Biskup Roman zaprasza młodzież naszej diecezji na spotkanie w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej na Osiedlu Karpackim. Początek o g. 15.00.
  9. Przed kościołem będzie zebrana ofiara na pomoc chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Myśl tygodnia:

Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteście synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi. (1 Tes 5,4–6)