NIEDZIELA  31.07.2022 r.

 W Chrystusie szukamy tego, co w górze i myślimy o tym, co w górze. W Nim świat jest ukrzyżowany dla nas, a my dla świata. Nasze życie to Chrystus, nadzieja chwały. Z Nim jesteśmy ukryci w Bogu. Ten upadły świat to marność nad marnościami. Czymże jest wszystko, co jest na świecie, wobec odnowienia w Chrystusie... W tym odnowieniu to Chrystus jest wszystkim we wszystkich. Wszystko przeminie, zostanie tylko nowe stworzenie w nowej ziemi i nowym niebie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynający się miesiąc sierpień przeżywamy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam o podejmowanie wysiłku abstynencji i dzieł pokutnych w intencji zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa i prośby o trzeźwość naszego narodu.
 2. We wtorek, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
 3. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem codziennie pół godziny przed mszą św. i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo w intencji powołań po mszy św.
 7. W I piątek miesiąca zapraszam na nabożeństwo do NSPJ o g. 16.30.
 8. W I sobotę zapraszam na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy wieczornej. Róże Różańcowe zapraszam na mszę św. w ich intencji o g. 7.00. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Wieczorem o g. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski przy kapliczce NMP w intencji pokoju.
 9. Duszpasterskie odwiedziny chorych w sobotę od g. 8.30. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 10. W sobotę mszą św. o g. 8.00 w Wilamowicach rozpocznie się XXXI Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię.

 Myśl tygodnia:

Gdy się ukaże Chrystus, nasze Życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale. Zadajcie więc śmierć temu, co przyziemne w członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem. Nie okłamujcie się nawzajem, bo zwlekliście z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekliście nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu Boga, na obraz Tego, który go stworzył. (Kol 3, 4-5. 9-10)