Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. Liczba osób, która tego dnia wzięła różaniec do ręki przerosła najśmielsze oczekiwania! Dziś chcemy Was zaprosić na kolejne wydarzenia modlitewne, ale już w innej formie.

W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia lub zdarzały się niezmiernie rzadko. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży. Kościół w Polsce paląco potrzebuje dziś wielkiej modlitwy!

Dlatego właśnie zapraszamy Was na kolejne wydarzenie

Polska pod Krzyżem,

14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Wielka akcja modlitewna odbędzie się

na lotnisku Włocławek-Kruszyn.

 

OTO KILKA WAŻNYCH INFORMACJI:

 1. Wydarzenie jest całkowicie otwarte i nie wymaga zapisów, jednak bardzo zachęcamy, by rejestrować wyjazdy na stronie www.polskapodkrzyzem.pl, pomoże to nam w organizacji spotkania.

Wszystkie zarejestrowane osoby otrzymają wejściówki w pierwszych sektorach.

  1. Niech cała Polska stanie pod Krzyżem. Organizujcie modlitwę w łączności z „Polską pod Krzyżem” w swoich parafiach, wsiach i miastach, wszędzie tam, gdzie będziecie (jeśli nie możecie przyjechać do Włocławka). Twórzcie własny program wydarzenia, zawsze w porozumieniu z kapłanami. Włączanie się całych diecezji byłoby wspaniałym świadectwem. Cztery elementy są kluczowe:
   1. a) zapewnienie możliwości spowiedzi dla uczestników,
    b) Msza Święta,
    c) adoracja krzyża, najlepiej w miejscach publicznych, takich jak: krzyże na placach w miastach, przy drogach, we wsiach, krzyże misyjne,
    d) odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia.
  2. Apostolstwo Polski pod Krzyżem. To wydarzenie jest oddolną inicjatywą, tworzoną przez ludzi świeckich w jedności z kapłanami, dlatego kierujemy do Was wezwanie:
   1. a) przekazujcie informację, organizujcie grupy wyjazdowe, rozmawiajcie z księżmi, proboszczami, mówcie o tym w mediach i w internecie, nagrywajcie filmy zapraszające na Wasze wydarzenie pod krzyżem (wysyłajcie je także do nas), rozgłaszajcie wszędzie – POLSKA STAJE POD KRZYŻEM,
    b) zgłaszajcie się do nas po plakaty i ulotki przez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub przez profil facebook, wyślemy je za darmo.
  3. Módlcie się za Kościół i Polskę, składajcie ofiary postu i cierpienia. Kapłani odprawiajcie, a osoby świeckie zamawiajcie Msze Święte w intencji Polski Pod Krzyżem. Musimy jak najlepiej duchowo przygotować się na ten ważny dzień.
  4. Przygotujcie się, jak najlepiej do spotkania pod Krzyżem.
   1. a) W miarę możliwości prosimy o przybycie na spotkanie w stanie łaski uświęcającej (spowiedź w miejscu zamieszkania).
    b) Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą tam uroczyście poświęcone.
    c) Prosimy o zabranie ze sobą ciepłych ubrań oraz kurtek przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody.
    d) Jeżeli macie, prosimy o zabranie małych, składanych, turystycznych krzesełek, bądź kocyków, na których będzie można usiąść. e) Na miejscu będzie możliwość zjedzenia ciepłych lub zimnych posiłków w cenie 10 zł za posiłek oraz napojów ciepłych lub zimnych w cenie 5 zł.

 

Program wydarzenia:

09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.

10:45 Zawiązanie wspólnoty.

11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.

11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.

13:00 Przerwa na posiłek.

15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.

17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.

18:30 Przerwa.

19:30 Droga Krzyżowa.

21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.

21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół,

dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż.

Wróćmy do podstaw, do korzeni

- do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.

 

ODWAGI!

SURSUM CORDA!

Niech Maryja Niepokalana Was prowadzi, a Dobry Bóg błogosławi!

Ekipa Fundacji Solo Dios Basta

 

 

Spotkania modlitewne w Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Bielsko-Biała, wzgórze Trzy Lipki – rozpoczęcie o godzinie 16:30 modlitwą w intencji Kościoła i Ojczyzny, o godzinie 18:00 – Eucharystia.

Hrobacza Łąka – rozpoczęcie:

- w Bielsku- Białej Lipniku o godzinie 7:00 zbiórka na parkingu pod Leśniczówką (ul. Polna) Wspólna modlitwa i słowo wprowadzenia (trasa: szlak niebieski, czerwony). Droga Krzyżowa w drodze na szczyt (okazja do spowiedzi w drodze). Każdy pielgrzym zabiera w drogę swój własny krzyż;

- w Kozach o godzinie 9:00 (wyjście z końca ulicy Beskidzkiej), Droga Krzyżowa w drodze na szczyt;

- w Międzybrodziu Bialskim o godzinie 8:00 (wyjście spod kościoła), Droga Krzyżowa w drodze na szczyt;

O godzinie 11:00 Eucharystia pod Krzyżem na Hrobaczej Łące, której przewodniczyć będzie Ksiądz Prof. Marek Starowieyski. Po Eucharystii wspólna agapa (posiłek).

Radziechowy, Golgota Beskidów – rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godzinie 15:00 przy I stacji w Parafii Św. Marcina w Radziechowach. 

Rozważania poprowadzi ks. Jerzy Pytraczyk – Ojciec Duchowny Seminarium Duchownego w Krakowie. Po Drodze Krzyżowej, na szczycie Matyski zostanie odprawiona Eucharystia w intencji uświęcenia życia małżeńskiego i kapłańskiego, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Pindel. W razie deszczu najpierw będzie Msza święta w kościele o godz. 15:00 i następnie Droga Krzyżowa.

Skoczów, Kaplicówka – rozpoczęcie o godzinie 8:00 - modlitwą do Ducha Świętego, następnie Różaniec Święty z rozważaniami, o godzinie 9:00 Eucharystia. Od godziny 10:00 – 15:00 adoracja Najświętszego Sakramentu (Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, Droga Krzyżowa). Zakończenie o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Stara Wieś – o godzinie 18:00 Msza św. pod Krzyżem Jubileuszowym.

Ujsoły, Krawców Wierchrozpoczęcie o godzinie 9:00 przy kaplicy w Glince – Droga Krzyżowa na Krawców Wierch. Na zakończenie Eucharystia na szczycie.

Żywiec, Krzyż pod Grojcem – Amfiteatr – spotkanie dla młodych naszej diecezji w ramach rozpoczęcia roku formacyjnego. Rozpoczęcie o godzinie 9:00. O godzinie 11:00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.