Diecezjalna Pielgrzymka ku czci św. Melchiora Grodzieckiego

odbędzie się w niedzielę, 2 września br. Początek o godzinie 15:00 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie, Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po niej pielgrzymi udadzą się na Most Przyjaźni, aby spotkać się z pielgrzymami z Republiki Czeskiej i przejdą do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Czeskim Cieszynie, gdzie będzie sprawowana Eucharystia. Mszy świętej będzie przewodniczył Biskup Ostrawsko-Opawski Franciszek Lobkowicz, a homilię wygłosi Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel. Spotkanie zakończy wspólna agapa.

Uroczystości dziękczynne za 25 lat koronacji Piety Hałcnowskiej

odbędą się w sobotę, 15 września br. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. O godzinie 9:00 rozpocznie się przygotowanie modlitewne, a o godzinie 10:00 zostanie celebrowana Msza święta, której przewodniczyć będzie metropolita krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski.

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

odbędzie się w sobotę, 22 września br. Rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godzinie 10.00. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla rozpocznie się przy ołtarzu polowym o godzinie 12.30.