NIEDZIELA  2.01.2022.

 Chrystus jest Słowem u Boga, które istnieje od zawsze i samo jest Bogiem. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić i dać nam życie w obfitości. W Chrystusie narodziliśmy się z Boga, mamy udział w Boskiej naturze i rzeczywiście dziećmi Bożymi jesteśmy. Kto jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem i strumienie Bożego życia wypływają z jego wnętrza. W Nim wszystko stało się nowe. Kto Go przyjmie, staje się sprawiedliwością Bożą i otrzymuje błogosławieństwo za błogosławieństwem, łaskę za łaską, w Nim bowiem ukryte są wszystkie skarby mądrości i poznania i cała pełnia boskości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W czwartek przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym. W modlitwie pamiętamy o naszym biskupie Romanie, który obchodzi szóstą rocznicę święceń biskupich. Jest to także I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Nabożeństwo do NSPJ o g. 16.30. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem codziennie przed mszą św.
  4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  6. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na naszą parafię. Kolekta w Uroczystość Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na cele misyjne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
  7. W poniedziałek rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Plan odwiedzin znajdziemy w gablotce i na stronie parafialnej - >>aktualności.

Myśl tygodnia:

Gdy nadeszła pełnia czasu, Bóg zesłał swojego Syna, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: „Abba, Ojcze”. A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej. (Ga 4,4-7)