NIEDZIELA  2.05.2021 r.

 Kto zna Pana, przemawia z wielką siłą przekonania w Jego imię. Kto zna Pana, nie tylko miłuje słowem i językiem, ale przede wszystkim czynem i prawdą, zachowując Jego przykazania i czyniąc to, co się Jemu podoba. Wiemy, że bez wiary w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa, nie można podobać się Bogu. Nie miłując się wzajemnie tak, jak On nas umiłował, nie można podobać się Bogu. Tylko ten, kto zachowuje Jego przykazania, mieszka w Bogu, a Bóg w nim. Kto nie przynosi owocu w Chrystusie, jest odcięty, wyrzucony i usycha, potem jest wrzucony w ogień i płonie..

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w czasie mszy św. o g. 16.00, młodzież kl. I ponadpodstawowych przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Piotra Gregera.
 2. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo majowe o g.14.30. W tygodniu nabożeństwa majowe po mszach św.
 3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze będą sprawowane w porządku niedzielnym. Msza o g. 12.00 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo majowe w tym dniu będzie o g. 15.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
 5. Nowenna do MB Nieustającej pomocy w łączności z nabożeństwem majowym..
 6. Spotkanie dzieci I-komunijnych w czwartek o g. 16.30.
 7. Spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych w czwartek o g. 18.30.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo w intencji powołań w łączności z nabożeństwem majowym.
 10. Nabożeństwo do NSPJ w piątek w łączności z nabożeństwem majowym.
 11. W sobotę 8 maja ks. bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszego seminarium w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Polecajmy akolitów Bogu w naszej modlitwie.
 12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na naszą parafię.
 13. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do włączenia się w tę modlitwę. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19. Listę sanktuariów i intencji modlitewnych znajdziemy w gablotce i na stronie parafialnej w zakładce >>aktualności.

Myśl tygodnia:

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (J 15,5)