NIEDZIELA  14.02.2021r.

 W Chrystusie, cokolwiek czynimy, wszystko na chwałę Bożą czynimy. Dlatego staramy się przypodobać wszystkim pod każdym względem, szukając nie własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni. Tylko to, co czynimy na chwałę Bożą i dla dobra innych ludzi, pozostanie na wieki. Bóg szuka takich, którzy oddają Mu cześć w duchu i w prawdzie. I Bóg błogosławi takich, którzy we wszystkim starają się, aby inni mogli dostąpić zbawienia. Szukamy zawsze najpierw Królestwa Bożego. Szukamy chwały Boga i zbawienia innych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
 2. W środę przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o g. 9.00 i 17.00. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. Przed Środą Popielcową zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Nabożeństwa czterdziestogodzinnego w niedzielę pomiędzy mszami i od g. 14.30 – 15.30, w poniedziałek od g. 16.00 – 17.00 i we wtorek od g. 7.30 do 9.00. Adorację zakończymy nabożeństwem pokutnym.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w łączności z Drogą krzyżową.
 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki o g. 16.15. Pobożnie odprawiając drogę krzyżową i spełniając zwykłe warunki możemy zyskać odpust zupełny.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie sprawowane w niedziele Wielkiego Postu o g. 15.00. Kazania Pasyjne głosi ks. Jarosław Bielesz, wikariusz parafii w Zebrzydowicach.
 7. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o Ducha Pokuty.
 8. Dzieci przygotowujące się do I komunii zapraszam na spotkanie w czwartek o g. 16.00.
 9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 28 lutego d0 3 marca. Poprowadzi je o. Piotr Lepich. Módlmy się o łaskę godnego przeżycia czasu rekolekcji.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na naszą parafię. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na diecezję.

 

Rekolekcje Parafialne

W dniach 28 lutego do 3 marca będziemy przeżywali w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będzie je prowadził o. Piotr Lepich OMI. Niech będzie to dla nas czas zatrzymania się, refleksji nad swoim życiem, nad relacją do Boga i do bliźnich. Podejmijmy wysiłek, by ten czas pomógł nam wejść w okres Wielkiego Postu i przygotować się na przeżywanie tajemnic naszego zbawienia w Jezusie Chrystusie. Poprzedźmy ten czas modlitwą o światło Ducha Świętego na czas rekolekcji dla prowadzącego rekolekcje o. Piotra, jak i dla nas samych.

Plan rekolekcji:

Niedziela, 28 lutego – rozpoczęcie rekolekcji:

 • 8.00, 10.30 i 12.00 – msza św. z nauką ogólną,
 • 15.00 – gorzkie żale z kazaniem pasyjnym,
 • 16.00 – nauka stanowa dla małżonków,
 • 17.00 – msza św. z nauką ogólną,
Poniedziałek, 1 marca
Wtorek, 2 marca:
 • 9.00 – msza święta z nauką ogólną,
 • 17.00 – msza św. z nauką ogólną,
 • 19.00 – msza św. z nauką ogólną.

Środa, 3 marca – zakończenie rekolekcji:

 • 9.00 – msza św. z nauką ogólną, kończącą rekolekcje,
 • 11.00 – msza św. dla chorych i starszych wiekiem Parafian,
 • 17.00 – msza św. z nauką ogólną, kończącą rekolekcje,
 • 19.00 – msza św. z nauką ogólną, kończącą rekolekcje.

Spowiedź rekolekcyjna: w każdy dzień rekolekcji pół godziny przed mszą św.