NIEDZIELA  22.11.2020 r.

Pan mówi: Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tych potrzebujących - Mnieście uczynili. Pan oczekuje, że będziemy miłować się wzajemnie tak, jak On nas umiłował. Wiara działa przez miłość, a miłość nie ustaje w czynieniu dobra. Bez czynnej miłości bliźniego oddalamy się od Chrystusa... On ostrzega, że ci, którzy przeszli przez życie w twardym egoizmie, pójdą na wieczną karę...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny. Po mszy św. odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  3. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszam w środę od g. 16.00.
  4. W przyszłą niedzielę, z okazji przypadającego 25 listopada wspomnienia świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, zapraszam naszych Kolejarzy wraz z rodzinami na Mszę Św. w ich intencji o g. 12.00.
  5. W następną niedzielę rozpoczynamy okres adwentu.
  6. Intencje na rok przyszły można dalej zgłaszać w kancelarii parafialnej. Aktualny stan intencji na rok przyszły znajdziemy w zakładce >>aktualności.

Myśl tygodnia:

"Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźmijcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata. Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie;byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?". Król im odpowie: "Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mt 25,34–40)