NIEDZIELA  15.11.2020r.

 Dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy. Wtedy na bezbożnych spadnie nagła zagłada. Kto wierzy, nie zginie, ponieważ nie jest w ciemności i ten dzień nie zaskoczy go jak złodziej. W Chrystusie jesteśmy sprawiedliwością Bożą, synami dnia i światłości - nie mamy nic wspólnego z nocą i ciemnością... Bez ustanku się modlimy, czuwamy, trwamy w trzeźwości i wstrzemięźliwości. Nie lekceważymy Słowa Pańskiego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień kiedy czcimy Boga bogatego w miłosierdzie. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 16.30.
  2. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 16.00.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  4. W środę przypadają imieniny ks. bpa Romana Pindla, a w sobotę imieniny ks. bpa seniora Janusza Zimniaka. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszach św. odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W następną niedzielę, 29 listopada, rozpoczynamy okres adwentu.
  6. W zakrystii można już nabyć świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom.
Pod poniższym linkiem możemy obejrzeć akademię z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowała kl. Vi z p. Beatą Klejczyk:

Myśl tygodnia:

Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. (1 Tes 5,4–5)