NIEDZIELA  28.06.2020r.

  Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są „nieludzkie”, gdyż są one boskie. W ewangelicznej perspektywie każda strata przeradza się w zysk, a kluczem ułatwiającym akceptację tej logiki jest paradoks codziennego krzyża. Można wprawdzie iść za Jezusem bez krzyża, ale wówczas trudno liczyć na twórczy udział w misterium paschalnym – w zanurzeniu przez chrzest w śmierci Chrystusa, po to, by wraz z Nim wkroczyć w nowe życie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o g. 15.00.
  2. W tygodniu zapraszam na nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek i wtorek po mszy św.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 17.00.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed mszą św. i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo w intencji powołań po mszy św.
  7. W I piątek miesiąca zapraszam na nabożeństwo do NSPJ w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu o g. 17.30.
  8. W I sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy wieczornej. Róże Różańcowe zapraszam na mszę św. w ich intencji o g. 7.00. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Wieczorem o g. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski przy kapliczce Matki Bożej.
  9. Duszpasterskie odwiedziny chorych w sobotę od g. 8.30. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
  10. Msze św. w czwartki w okresie wakacji będą sprawowane o g. 7.00.

Myśl tygodnia:

 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. (Mt 10,37-38)