NIEDZIELA  17.05.2020r.

 Jezus obiecuje swoim uczniom: "Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was w moim Duchu". Jednak zanim to nastąpi, czas samotności jest potrzebny. Czas, kiedy trzeba bronić wiary; kiedy trzeba uzasadnić nadzieję, którą nosimy w sercach; kiedy odrzucają głoszone przeze nas słowo; kiedy przychodzi cierpienie. Być może ta samotność jest jedynym kluczem, który może otworzyć drzwi naszych serc dla Ducha Świętego. Być może też dzięki niej naprawdę zobaczę, że Go potrzebujemy, i zaczniemy Go przyzywać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszam na nabożeństwo majowe o g. 15.00. W tygodniu zapraszam na nabożeństwa majowe po mszy św. W środę nabożeństwo majowe w łączności z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 17.00.
  3. Od poniedziałku do środy przeżywamy dni krzyżowe, w czasie których modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla ludzkiej pracy. W tych dniach msze św. rozpoczniemy procesją i modlitwami przy krzyżu misyjnym.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. W poniedziałek obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za dar jego życia i pontyfikatu.
  6. W piątek przypada 25 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszej diecezji. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. zapraszam na spotkanie w środę o g. 19.00.
  8. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele mogą jednocześnie przebywać 33 osoby.
W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.
Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.
Serdecznie zachęcamy do oglądania.

 Myśl tygodnia:

Pana Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest. (1 P 3, 15)

Jan Paweł II:

Człowiekowi koniecznie potrzebne jest miłujące spojrzenie Chrystusa.
Może najbardziej w chwili doświadczenia, upokorzenia, prześladowania, klęski - wtedy gdy nasze człowieczeństwo zostaje jakby przekreślone w oczach ludzkich, znieważone i podeptane - wtedy świadomość tego, że (...) Chrystus miłuje każdego i zawsze, (...) pozwala nam przetrwać.
(List do Młodych całego świata, 1985)