NIEDZIELA  12.01.2020r.

 Chrzest w Jordanie to pierwsze publiczne objawienie Jezusa jako Króla i Zbawcy, a jednocześnie objawienie całej Trójcy Świętej. To początek działalności Jezusa i szczyt działalności Jana Chrzciciela, który pierwszy rozpoznał w ezusie obiecanego Mesjasza. Jezus zanurza się w wody Jordanu, jak w wody śmierci, przyjmując na siebie nasze grzechy. Niech dzisiejsze święto będzie dla nas okazją do dziękczynienia za dar chrztu, w którym obmyły nas wody życia wiecznego, czyniąc nas dziećmi Bożymi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Gościmy dzisiaj ks. Alojzego Malcherczyka z parafii św. Antoniego i św. o. Pio w Miropolu na Ukrainie. Będzie głosił słowo Boże, a po mszy będzie zbierał ofiary na pomoc w budowie kościoła w tamtejszej parafii.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  3. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dzień kiedy czcimy Boga bogatego w miłosierdzie. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o g. 17.30.
  5. W dniach 18 – 25 stycznia w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym czasie szczególnie prośmy Boga w naszej modlitwie o dar jedności wszystkich wierzących w Chrystusa.
  6. W czasie ferii msza św. w czwartek będzie sprawowana o g. 7.00.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na naszą parafię. Zebraliśmy w minioną niedzielę 4021,20 zł. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele charytatywne (jałmużna postna).

Myśl tygodnia:

A oto głos z nieba mówił: "Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie". (Mt 3,17)