NIEDZIELA  6.10.2019r.

 Nieraz jak prorok Habakuk wołamy do Boga: Oto ucisk i przemoc... Krzywda mi się dzieje, a Ty nie odpowiadasz. Pan zachęca proroka, ale też każdego z nas, by w obliczu cierpienia wytrwać w wierze, złożyć w Nim całą nadzieję. Dla tego, kto wierzy, naprawdę nie ma nic niemożliwego: Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej górze: przesadź się w morze, a byłaby wam posłuszna. Wiara przeprowadza nas przez sytuacje, których po ludzku nie rozumiemy i przeciw którym się buntujemy. Kiedy przechodzimy je z Bogiem, w zawierzeniu Jemu, nie tylko nas nie zabijają, ale ostatecznie prowadzą nas do pełni życia, która jest w Chrystusie zmartwychwstałym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo różańcowe o g. 15.00. Ofiarujemy je dzisiaj w intencji Ojczyzny. Przed nabożeństwem zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  2. W tygodniu nabożeństwa będą odprawiane o g. 17.30, z wyjątkiem wtorku – o g. 7.30 i czwartku – o g. 17.00. Dzieci zapraszam na różaniec i mszę świętą w czwartek.
  3. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 17.00.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności z nabożeństwem różańcowym.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek. Spotkanie rozpoczynamy różańcem i mszą św. o g. 17.30.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o g. 16.30.
  7. Msze św. w czwartki będą sprawowane o g. 17.30. zapraszam na nie wszystkie dzieci.
  8. XIX Dzień Papieski pod hasłem Wstańcie, chodźmy! – obchodzić będziemy w Kościele polskim w przyszłą niedzielę.
  9. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na naszą parafię. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne, a przed kościołem będzie zebrana ofiara na Fundusz Stypendialny Działa Nowego Tysiąclecia.

Myśl tygodnia:

Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według danej mocy Boga. (2 Tm 1,8)