NIEDZIELA  29.09.2019r.

 Udział w Eucharystii ma nam zapewnić życie wieczne, przekształcając nasze życie obecne. Chrystus chce niwelować podziały i przepaści, jakie tworzymy między nami, a innymi ludźmi. Jeśli tego dystansu, jaki nas dzieli od potrzebujących, nie przekroczymy teraz, nie zdołamy go pokonać już nigdy. Spotkanie z Jezusem ma pogłębić naszą wrażliwość na ubogich, gdyż to ich uczynił Bóg dla nas przewodnikami w drodze na łono Abrahama.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W Fatimie Maryja wzywała nas, byśmy codziennie odmawiali różaniec. Posłuszni jej wezwaniu odmawiajmy różaniec indywidualnie i rodzinnie. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty będą odprawiane o g. 17.30, z wyjątkiem wtorku – o g. 7.30, w niedzielę o g. 15.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w modlitwie różańcowej w kościele. Szczególnie zapraszam do udziału w modlitwie różańcowej dzieci i młodzież. Mając świadomość niezwykłej mocy różańca módlmy się o pokój na świecie, za naszą parafię i nasze 
 2. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 17.00.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności z nabożeństwem różańcowym.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem codziennie pół godziny przed mszą św. i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Spowiedź dzieci w środę od g. 17.00.
 5. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. W I piątek miesiąca nabożeństwo do NSPJ w łączności z nabożeństwem różańcowym.
 7. W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu zapraszam Róże Różańcowe na mszę św. w ich intencji o g. 7.00. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Duszpasterskie odwiedziny chorych w sobotę od g. 8.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek. Spotkanie rozpoczynamy mszą św. o g. 18.00.
 10. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o g. 19.00.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię.

Myśl tygodnia:

Ty, o człowiecze Boży, podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością. Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany. (1 Tm 6,11-12a)