NIEDZIELA  7.04.2019r.

 Na świecie ciągle zbyt wielu jest tych, którzy potępiają, a także zbyt wielu obojętnych i pobłażliwych. I wciąż za mało jest ludzi prawdziwie miłosiernych. Jeśli zajmujesz się sądzeniem innych, to znaczy, że zapominasz o tym, iż sam jesteś grzesznikiem. Zapomniałeś, że Jezus przychodzi nie do tych, którzy potępiają, ale do tych, którzy są grzeszni. Szkoda czasu i energii na porównywanie się z innymi, na sądzenie ich. A przede wszystkim szkoda nie skorzystać z łaski przebaczenia, którą Bóg każdego dnia chce nas obdarzać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj popołudniu o g. 15.00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali.
  2. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę od g. 17.00.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  4. Zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej: dzieci w czwartek o g. 17.30, dorosłych w piątek o g. 17.15. Wypominki za zmarłych, których pragniemy polecić Bogu w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o g. 18.00.
  6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w środę, 10 kwietnia, o g. 19.00.
  7. Dzieci przygotowujące się do I komunii zapraszam na spotkanie w czwartek o g. 17.00.
  8. Rekolekcje Duchowa rEwolucja dla uczniów szkół średnich w Cieszynie odbędą się 11 kwietnia br. w hali widowiskowo-sportowej w godzinach 8.30 – 12.30.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na msze św. przynosimy ze sobą palmy, które poświęcimy na początku liturgii mszy św. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem swojego biskupa w kościele katedralnym. Początek liturgii w naszej diecezji o godzinie 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, skąd z biskupem Romanem przejdziemy do katedry św. Mikołaja.
  10. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na naszą parafię, a przed kościołem będzie zebrana ofiara na świąteczną pomoc dla potrzebujących.

Myśl tygodnia:

Wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. (Flp 3,8)