NIEDZIELA  28.10.2018r.

Obchodzimy dzisiaj Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Przez poświęcenie kościół zostaje przeznaczony wyłącznie dla celów kultu Bożego. Bądźmy wdzięczni Bogu za tę świątynię – miejsce w którym się gromadzimy na modlitwie, w którym On obdarza nas łaską w sakramentach i kieruje do nas swoje słowo. I prośmy Go o łaskę, abyśmy my sami byli Jego duchową świątynią wśród ludzi, z którymi się spotykamy, tak aby dzięki naszemu świadectwu mogli zbliżyć się do Niego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za dar naszej świątyni i za tych wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania i na co dzień się nią opiekują. Prośmy także Boga, byśmy gromadząc się w tej świątyni, sami stawali się żywą świątynią Boga.
 2. Popołudniu zapraszam na nabożeństwo różańcowe o g. 15.00.
 3. W poniedziałek i środę zapraszam na nabożeństwo różańcowe o g. 17.00, następnie msza św. o g. 17.45, we wtorek nabożeństwo różańcowe po mszy św.
 4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o g. 8.00, 10.30, o g. 14.00 nabożeństwo za zmarłych. Po nabożeństwie poświęcimy znicze, a następnie wyruszymy w procesji na cmentarz, by modlić się nad grobami naszych zmarłych. Po procesji ok. g. 15.30 msza św.
 5. W piątek wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o g. 9.00, 16.00 i 18.00.
 6. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych zalecanych będą odprawiane w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych po mszach św. Wypominki można składać w zakrystii.
 7. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii Świętej, zachowania wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą św. i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. Dzieci zapraszam do spowiedzi w środę od g. 16.00.
 10. W I piątek nabożeństwo do NSPJ na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu..
 11. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy wieczornej. W tym dniu zapraszam Róże Różańcowe na mszę św. w ich intencji o g. 7.00. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Duszpasterskie odwiedziny chorych w sobotę od g. 8.30. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 13. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszam w piątek od g. 17.00.
 14. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w poniedziałek o g. 19.00.
 15. Uroczystość Odpustową ku czci św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika będziemy obchodzić w niedzielę 18 listopada.
 16. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię.
 17. Intencje mszalne na rok przyszły można zgłaszać w poniedziałek od g. 9.30 – 11.00 i od 15.00 – 16.30, w środę od 8.00 – 10.00 i po mszy wieczornej oraz w piątek od 10.00 – 12.00. W tym tygodniu zgłaszamy tylko intencje za żyjących.

 Myśl tygodnia:

Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście. (1Kor 3,16-17)