NIEDZIELA  1.10.2017r.

Osobiste spotkanie w naszym życiu Jezusa, poznanie Go owocuje pragnieniem pójścia za Nim i włączenia się w dzieło odkupienia. Podążanie za Panem oznacza pełnienie Jego woli w życiu codziennym. Tak jak Jezus mamy stać się sługami naszych braci i sióstr, byśmy wraz z nimi mogli wejść do królestwa niebieskiego. Podejmijmy więc zaproszenie do pracy w winnicy Pańskiej, które kieruje dziś do nas Chrystus w przypowieści.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwa różańcowe. W Fatimie Maryja wzywała nas, byśmy codziennie odmawiali różaniec. Posłuszni jej wezwaniu odmawiajmy różaniec indywidualnie i rodzinnie. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w tygodniu o g. 17.00, z wyjątkiem wtorku – po mszy porannej i czwartku – po mszy szkolnej, w niedzielę o g. 15.00. Msze św. w tygodniu w miesiącu październiku będą sprawowane po nabożeństwie około godz. 17.45 (w sobotę o g. 7.00 i 18.00), z wyjątkiem wtorku – g. 7.00 i czwartków – o g. 17.00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w modlitwie różańcowej w kościele.  
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w łączności z różańcem.
 3. Spotkanie młodzieży kl. III gimnazjalnych, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, będzie w poniedziałek. Spotkanie rozpoczynamy nabożeństwem różańcowym i mszą św. o g. 17.00.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o g. 16.00.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie od g. 16.30.
 6. Dzieci zapraszam do sakramentu spowiedzi w czwartek od g. 16.30, a młodzież gimnazjalną w poniedziałek i środę od g. 16.30.
 7. W I czwartek modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. W I piątek miesiąca nabożeństwo do NSPJ będzie odprawione w łączności z nabożeństwem różańcowym.
 9. W I sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu zapraszam Róże Różańcowe na mszę św. w ich intencji o g. 7.00. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Duszpasterskie odwiedziny chorych wyjątkowo w piątek od g. 8.30.
 11. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na naszą parafię.
 12. W przyszłą niedzielę przeżywamy XVII Dzień Papieski. Myślą przewodnią tego dnia są słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przed kościołem będzie zebrana ofiara na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

RÓŻANIEC DO GRANIC

W dniu 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, nasza parafia włącza się w ogólnopolską modlitwę Różaniec do Granic. Zapraszam wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową, chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”:

10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca

11.00 Eucharystia

12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście na miejsce modlitwy różańcowej. Będziemy modlić się przy granicy na ul. Szkolnej, ul. Mickiewicza i ul. Ustronnej.

14.00 Modlitwa różańcowa

15.30 Modlitwa na zakończenie

 Niech nasz udział w tej wielkiej modlitwie będzie wyrazem naszej troski o naszą Ojczyznę i świat. Niech będzie wielkim

wołaniem do Maryi o życie wiary i wierność Bogu w naszej Ojczyźnie, parafii, w naszych rodzinach, a także w naszym życiu osobistym.

 Bliższe informacje na stronie www.rozaniecdogranic.pl, lub na naszej stronie parafialnej w zakładce aktualności.