NIEDZIELA  24.09.2017r.

 Myśli Boże górują nad myślami naszymi, a Jego drogi nad naszymi drogami. Dzisiejsza Ewangelia o gospodarzu, który tak samo wynagradza robotników pracujących przez wiele godzin, i tych, którzy dołączyli w ostatniej chwili, może rodzić w nas odruch buntu. „Czy na to złym okiem patrzysz, że jestem dobry?” – pyta gospodarz. Bóg pragnie zbawić nas wszystkich, także tych, którzy naszym zdaniem zupełnie na to nie zasługują. Czeka na choćby jedno drgnienie skruszonego serca, aby je przygarnąć i uleczyć. Jeśli nadmiar Jego dobroci i cierpliwości nas gorszy, módlmy się, aby nauczył nas patrzeć na innych i siebie samych Jego oczami – miłosiernie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Józefa Chlebka OMI. Wygłosi on słowo Boże i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc misjonarzom.
  2. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w środę i piątek od g. 17.00.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po mszy św.
  4. Dzieci zapraszam na mszę szkolną w czwartek o g. 18.00.
  5. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona jest na naszą parafię.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam już dzisiaj na pierwsze nabożeństwo różańcowe o g. 15.00. W czasie tego nabożeństwa będziemy modlić się w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzin.
  7. W dniu 7 października w naszej Ojczyźnie trwać będzie wielka modlitwa w intencji naszej Ojczyzny, świata, naszych rodzin i nas samych. Informacje na jej temat znajdziemy na stronie www.rozaniecdogranic.pl, gdzie można zgłaszać swój udział w tym wydarzeniu, a także na naszej stronie parafialnej w zakładce aktualności. Zaplanujmy już dzisiaj swój czas, by wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu modlitewnym.

Myśl tygodnia:

Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko!